طاهابازار – جدید ترین اخبار و مقالات صنعت ساختمان

هر آنچه که باید درباره ماشین ظرفشویی بدانیم!

1488180462_298_o-HOW-TO-LOAD-DISHWASHER-facebook_1200x800-1200x675

ماشین ظرفشویی:

ماشین ظرفشویی یک دستگاه مکانیکی برقی است که برای شستن و تمیز کردن و گند زدایی ظرف ها، وسایل خوردن و آشامیدن و شستن سبزیجات و میوه ها از هر نوع آلودگی می باشد. از ماشین ظرفشویی در رستوران ها و آشپزخانه های منازل استفاده می شود.

انواع مدل ماشین ظرفشویی:

  • ماشین ظرفشویی توکار: داخل کابینت نصب می شود و قابل جا به جا کردن نیست. فضای کمتری نسبت به دو مدل دیگر در آشپزخانه اشغال می کند. این نوع ماشین ظرفشویی ها فاقد بدنه بوده و در داخل کابینت ها قرار می گیرند. انتخاب مناسبی برای افرادی است که ترجیح می دهند شکل و ظاهر بیرون وسایل برقی خود را با ظاهر کابینت های آشپزخانه هماهنگ کنند.
  • ماشین ظرفشویی رومیزی: سبک و قابل جا به جا شدن می باشد و دارای تنوع رنگی بسیار بالایی است. این نوع ماشین ظرفشویی در ابعاد کوچکتری و با قیمت مناسب تری نسبت به بقیه ماشین ظرفشویی ها می باشد. برای خانواده های 6 تا 8 نفره بسیار مناسب بوده و کم مصرف می باشد.
  • ماشین ظرفشویی ایستاده یا مبله: برای حجم های بالاتر از ظروف مورد استفاده قرار می گیرد و مانند لباسشویی به جایگاهی در آشپزخانه برای نصب شدن نیاز دارد. بسیار مناسب برای خانواده های پر جمعیت و شلوغ می باشد.

انواع شوینده ماشین لباسشویی:

  • قرص ماشین ظرفشویی جهت شستشو و تمیز کردن ظروف بدون نیاز به مواد شوینده دیگر.
  • نمک مخصوص جهت کاهش سختی آب.
  • مایع جلا دهنده که به دلیل حالت براقی که روی ظروف ایجاد می کند مورد استفاده قرار می گیرد.
  • پودر ماشین ظرفشویی که میتواند جایگزین قرص ماشین ظرفشویی بشود.
  • جرم گیر ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از رسوب آهک در ماشین ظرفشویی.
  • بوگیر ماشین ظرفشویی برای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی.

چند نکته مهم هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی:

استفاده از اب داغ:

توصیه می شود هنگام استفاده اب حتما داغ باشد دمای آب بیش از 55 درجه سانتی گراد باشد.

آبکشی نکنید: ظروف را قبل از قرار دادن در دستگاه آبکشی نکنید فقط کافیست بشقاب ها را بدون خرده های غذا داخل ماشین قرار دهید.

به ترتیب بچینید:

ظروف را به ترتیب بچینید طبق دستور کارخانه تولید کننده، ظرف ها را با سیستم مشخصی داخل ماشین قرار دهید.

به طور کلی بهترین شیوه برای قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی این است که بشقاب ها را در قفسه های پایینی و نزدیک به بخش اسپری آب بچینید، لیوان ها را در کناره ها و طبقات بالا قرار دهید و وسایل کوچکتر را در سبد مخصوص بگذارید.

اگر هر کدام از ظروف را در جای مخصوص خودشان قرار ندهید جریان آب به طور مناسبی روی آنها اسپری نمی شود و حتی ممکن است ظروف بزرگ تر سد راه آب رسانی به دیگران شود.

پودر زیادی ممنوع: زیاد پودر نریزید استفاده بیش از حد از شوینده های ماشین ظرفشویی موجب ایجاد خراشیدگی روی ظروف شیشه ای می شود.

با (دور کند) بشویید:

برای اینکه در مصرف آب و برق صرفه جویی کنید ظرف ها را با سرعت معمولی بشویید و از برنامه های سنگین استفاده نکنید.

کنترل فیلترها:

فیلتر ها را كنترل كنید شود، اگر ظروف شما بعد از شستشو تمیز و براق نیستند ممکن است فیلتر های ماشین ظرفشویی به تعویض یا تمیزکاری نیاز داشته باشند.

فروشگاه اینترنتی طاها بازار با داشتن کادری مجرب می تواند متناسب با نیاز شما در خرید ماشین ظرفشویی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت مشاوره تخصصی به شما ارائه دهد.

اشتراک گذاری :
بلاگ طاهابازار
اطلاعات بیشتر
آدرس: تهران، خیابان آزادی روبروی کارخانه زمزم پلاک 413 واحد 4